Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn naprawdę kocha koty. W mieście otwarto drugą kocią kawiarnię

Kot. Fot. pixabay

W Olsztynie mamy dwie kocie kawiarnie. Pierwsza powstała z pieniędzy pochodzących z olsztyńskiego budżetu obywatelskiego i miała być kocią kawiarnią z prawdziwego zdarzenia, czyli ludzie, koty, ciastka i kawa.

Potencjał był, bo projekt w 2015 roku otrzymał z budżetu obywatelskiego aż 100 tysięcy złotych dofinansowania. W rezultacie kawiarnia działa tylko 2-3 godziny w weekendy, bo nie ma chętnych do pracy. Nie można tam nic jeść, bo nie spełnia warunków sanitarnych.

W ubiegłym roku, po fali krytyki, olsztyński ratusz chciał powierzyć prowadzenie kociej kawiarni pomysłodawcy, czyli fundacji Olsztyn Kocha Koty. Do tego jednak nie doszło, więc w środę (24 stycznia) fundacja otworzyła swoją własną kawiarnię.

– Już pierwszego dnia dwa koty trafiły do adopcji – potwierdza Elżbieta Krywko, właścicielka z Fundacji Olsztyn kocha koty.

Ze względu na trudne procedury urzędowe stara kocia kawiarnia czynna jest jedynie kilka godzin w weekendy. Nowa przy ulicy M. Curie-Skłodowskiej 22 działa przez cały tydzień od 12 do 19.

W Olsztynie powstała druga kocia kawiarnia. Fot. D. Grzymska

W Olsztynie powstała druga kocia kawiarnia. Fot. facebook Olsztyn kocha koty

W Olsztynie powstała druga kocia kawiarnia

 

Autor: D.Grzymska
Reakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kot, Olsztyński Budżet Obywatelski, kawiarnia, kocia kawiarnia
Nie zapominajmy o bezpańskich psach i kotach. My zrobiliśmy zbiórkę na rzecz schroniska w Olsztynie

Koce, ręczniki, karmę i kołdry zawieźliśmy do olsztyńskiego schroniska dla zwierząt. Jak co roku przed świętami dziennikarze Radia Olsztyn przynieśli wszystko, co może przydać się zwierzakom....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV