Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Olsztyn Green Festival tylko dla osób zaszczepionych

Na Olsztyn Green Festival wejdą tylko zaszczepieni. Taką decyzję podjął organizator imprezy powołując się na rozporządzenie rady ministrów z 11 czerwca, które dopuszcza 250 osób na imprezie masowej. 

Do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione na Covid-19. – Dlatego w tym roku festiwal będzie tylko dla osób zaszczepionych – informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Wiadomo, że sytuacja jest dynamiczna, ale na dziś decyzja jest taka, że nie będą wpuszczane osoby, które nie posiadają kompletnego szczepienia. I co więcej – poświadczenie z punktu szczepień będzie niewystarczające, wymagany jest certyfikat.

00:00 / 00:00

Trzeba będzie wylegitymować się Unijnym Certyfikatem Covid, czyli paszportem covidowym. Można go pobrać poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP), aplikację mojeIKP i aplikację mObywatel. Wystawiane są też w placówkach leczniczych.

Zdaniem Janusza Dzisko, warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego inspektora sanitarnego, imprezy masowe tylko dla zaszczepionych to dobry pomysł.

Należy podchodzić do tego z należytą ostrożnością. Wspólne przebywanie w tak ogromnej liczbie osób, zawsze będzie niosło ze sobą pewnego rodzaju ryzyko. Imprezy plenerowe wiążą się również z tym, że śpiewamy, krzyczymy, a więc ten aerozol tutaj się pojawia. W przypadku osoby zakażonej transmisja zakażenia zdaje się być tutaj w miarę prosta, aczkolwiek szczepienia w większości przypadków chronią przed taką sytuacją.

00:00 / 00:00

Miasto stara się o utworzenie punktu szczepień, który oferowałby jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson w jeden z najbliższych weekendów lipca.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Olsztyn, koncert, Janusz Dzisko, Olsztyn Green Festival, mObywatel, Internetowe Konto Pacjenta, Johnson&Johnson, szczepiomka
Wypadek w centrum Olsztyna. Kobieta trafiła do szpitala

Przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu w centrum Olsztyna. Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Śliwy, Jagiellończyka i Barczewskiego zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń...

Zamknij
RadioOlsztynTV