Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn coraz bliżej uruchomienia finansowania in vitro


Samorząd Olsztyna uzyskał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji do procedury leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

To warunek konieczny, by olsztyńskie pary mogły otrzymać dofinansowanie od miasta. Poinformowała o tym Polską Agencję Prasową Wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk. W tym roku z miejskiego dofinansowania in vitro będą mogły skorzystać 33 pary, tyle samo par może skorzystać z dofinansowania w 2024 r. Założeniem jest, by urodziło się co najmniej 17 dzieci.

Miejski program in vitro będzie przeznaczony dla par mieszkających w Olsztynie, u których stwierdzono niepłodność lub wyczerpały się im inne możliwości leczenia. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-45 lat.

Olsztyn pierwszy raz przystępuje do finansowania procedury in vitro. Pomysł ten jest realizacją umowy koalicyjnej, jaką prezydent Piotr Grzymowicz zawarł z klubem PO. W tym roku przewidziano na ten cel 200 tys. zł.

Autor: J, Golon za PAP
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, dofinansowanie
Sonaty, ronda i wariacje. Festiwal pianistyczny w Olsztynie

W Olsztynie odbywa się 23. Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz. W wydarzeniu biorą udział uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski, min. z...

Zamknij
RadioOlsztynTV