Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn bez sztandarowych imprez pływackich

Maraton pływacki. Fot Grupa Wodna

Dwie najważniejsze imprezy pływackie rangi krajowej w przyszłym roku ominą Olsztyn.

Odbywające się przez 3 edycje z rzędu: finał Grand Prix Polski i Główne Mistrzostwa Polski tym razem będą rozegrane w Szczecinie.

– Nie jesteśmy zaskoczeni tą informacją – przyznał Jerzy Litwiński, dyrektor olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prezes Polskiego Związku Pływackiego już w ubiegłym roku zapowiedział, że zmagania najlepszych sportowców trzeba będzie przenieść do innych miast, gdzie również powstały obiekty olimpijskie. Do tej pory nie organizowano w nich ważnych zawodów rangi krajowej. Ponadto nie zdarzyło się, żeby przez 3 lata z rzędu jeden ośrodek organizował obie imprezy.

00:00 / 00:00

Nowością w stolicy Warmii i Mazur będą natomiast Mistrzostwa Polski na wodach otwartych. Jacek Puciło trener AZS UWM Olsztyn, którego zawodnicy z powodzeniem startują w tego typu zmaganiach, ma nadzieję, że będzie to sztandarowa impreza olsztyńska. Puciło ma nadzieję, że w przyszłości do amatorskiej rywalizacji dołączą także mieszkańcy miasta.

00:00 / 00:00

Olsztyn zorganizuje również Mistrzostwa Polski 14-latków na basenie 25- i 50-metrowym. Zawody odbędą się w marcu i lipcu. (kosk/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, basen
Bezpłatna nauka pływania dla dzieci z gminy Ełk

Po raz kolejny dzieci z gminy Ełk będą mogły bezpłatnie nauczyć się pływać. Projekt „Umiem pływać” jest realizowany przez gminę Ełk, Gminne Zrzeszenie LZS i Warmińsko-Mazurską...

Zamknij
RadioOlsztynTV