DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Olimpia zgasiła Znicz, Pelikan połknął Concordię

Gra Olimpia Elbląg, fot. portel.pl

Ze zmiennym szczęściem zagrali elbląscy piłkarzy w 30 kolejce spotkań I ligi. Olimpia wygrała ze Zniczem Pruszków, a Concordia przegrała w Łowiczu z Pelikanem.
…………………………………………..

Olimpia pokonała drużynę Znicza w Pruszkowie 2:0 prowadząc do przerwy 1:0. To cenny sukces Olimpii po serii meczów bez zwycięstwa, bo sprawił utrzymanie elblążan w środkowej strefie tabeli.

Szczegóły z meczu w relacji Andrzeja Minkiewicza.

00:00 / 00:00

Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
0:1 – Kołosow (17′), 0:2 – Kopycki (90’+1′)
Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Kamil Tomas, Bartosz Niksiński (86′ Maksymilian Banaszewski), Michał Kucharski, Michał Chrabąszcz, Maciej Machalski (74′ Patryk Kubicki), Michał Zapaśnik, Adrian Paluchowski (85′ Artur Januszewski)
Olimpia: Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel, Oleg Ichim, Tomasz Lewandowski, Witalij Nadijewskij, Kiriłł Raduszko (80′ Tomasz Sedlewski), Łukasz Molga (59′ Kamil Kopycki), Rafał Pietrewicz, Kamil Graczyk, Piotr Skokowski (90. Jakub Wojtkiewicz), Anton Kołosow
Żółte kartki: Bochenek (Znicz) – Ichim, Raduszko, Kołosow (Olimpia)
Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)
Widzów: ok. 400

Concordia Elbląg przegrała 0:3 z Pelikanem Łowicz, ulegając do przerwy 0:2. Pasmo porażek Concordii trwa nadal, a ich powody obiektywnie wypunktował po meczu Grzegorz Wesołowski, trener Pelikana.

Trener Concordii – Krzysztof Machiński – przyznał, że nie wszyscy piłkarze z jego drużyny angażowali się do walki na boisku.

Concordia Elbląg – Pelikan Łowicz 0:3 (0:2)
0:1 – Dremluk (4′), 0:2 – Kujawa (26′), 0:3 – Łakomy (84′)
Concordia: Kopka- Lepczak (65′ Stępień R.), Uszalewski, Zawierowski, Florek, Sadowski, Korzeniewski (46′ Bogdanowicz), Szuprytowski, Sambor, Kiełtyka, Stępień A.
Pelikan: Różalski- Maksymow, Brodecki, Dremliuk, Ceglarz, Kosiorek (72′ Wyszogrodzki), Łakomy, Zwoliński (68′ Pomianowski), Adamczyk, Kujawa, Jackiewicz (78′ Solecki)

Komplet wyników 30. kolejki I ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2012/2013
Wigry Suwałki – Wisła Puławy 3:0 (2:0)
Radomiak Radom – Stal Rzeszów 1:1 (1:0)
Unia Tarnów – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
Garbarnia Kraków – Motor Lublin 2:1 (1:0)
Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola 1:2 (0:0)
Resovia -Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)
Wisła Płock – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:1 (1:0)

Sytuacja w tabeli
1. Wisła Płock – 57 pkt. (bramki: 46-24)
2. Puszcza Niepołomice – 57 (51-31)
3. Pelikan Łowicz – 54 (38-20)
……….
7. Olimpia Elbląg – 41 pkt. (20-13)
16. Concordia Elbląg – 26 pkt. (19-42) (ami/łw)

Więcej w Concordia, piłka nożna, Olimpia
Burdy na stadionie Warmii

Chuligańskie wybryki podczas meczu olsztyńskiej Warmii i KKS Mazur Ełk. Policja nie poinformowała ile osób zostało zatrzymanych. Ci, których policja złapała, odpowiedzą za zakłócenie porządku publicznego....