Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olimpia Elbląg przeprowadziła transfer „last minute”

Piłka nożna. Fot. pixabay.com

Do ekipy Adama Borosa dołączył 21-letni Paweł Szołtys, który większość swojej kariery spędził w pierwszoligowym GKS-ie Katowice. Ostatnie pół roku zawodnik spędził na wypożyczeniu do Rozwoju Katowice.

Szołtys 28 lutego za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z GKS-sem i tego samego dnia związał się z Olimpią. Napastnik podpisał kontakt o 30 czerwca 2018 roku. Klub z Agrykola 8 ma pierwszeństwo w sprawie ewentualnego przedłużenia umowy.

Prezes Paweł Guminiak nie kryje radości, że udało się wzmocnić ofensywę zespołu

00:00 / 00:00

Przygotowywaliśmy się do tego. Przyglądaliśmy się zawodnikom, a w pewnym momencie było nawet trzech kandydatów. Ostatecznie wybraliśmy Pawła, który wydaje się – mimo młodego wieku – bardzo doświadczonym zawodnikiem. Rozegrał ponad 1000 minut. Miejmy nadzieję, że pomoże Olimpii strzelać, a potem walczyć o ewentualny awans

– mówił prezes Guminiak.

Żółto-biało-niebiescy w najbliższy weekend mieli zainaugurować piłkarską wiosną, jednak zima pokrzyżowała im plany. Ze względu na fatalny stan boisk, w całej Polsce odwołano 20. kolejkę spotkań w II lidze. Ekipa Adama Borosa miała dogadany sparing z Legionovią Legionowo, jednak zespół z Mazowieckiego niespodziewanie zmienił plany. Olimpia znalazła jednak nowego sparingpartnera. W sobotę w Świeciu zmierzy się ze swoją imienniczką z Grudziądza. Początek meczu o godzinie 14:00.

 

Autor: J. Żukowski
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w piłka nożna, transfer, Olimpia Elbląg
Prezentacja drużyn Stomilu w olsztyńskiej Uranii

Prezentacja drużyn Stomilu odbędzie się jutro w olsztyńskiej hali Urania. Część oficjalna rozpocznie się o 18:00, ale kibice będą mogli spotkać się ze sportowcami dużo wcześniej....

Zamknij
RadioOlsztynTV