DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

Olimpia Elbląg awansowała do II ligi

Wygrany dwumecz dał Olimpii awans. Fot. Michał Skroboszewski/portEl.pl

Olimpia Elbląg od nowego sezonu będzie grała na zapleczu pierwszej ligi. Żółto-biało-niebiescy wygrali z Motorem Lublin rewanżowy mecz barażowy 2:1.

Podopieczni Adama Borosa po zwycięstwie 1:0 w Lublinie przed własną publicznością bronili jednobramkowej zaliczki. Już w 22. minucie gry Motor przywrócił swoim kibicom nadzieję na awans, kiedy to objął prowadzenie po bramce Filipa Drozda. Kilka minut później Olimpia doprowadziła do remisu. Świetnym starzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Pietroń, który z ponad 20 metrów trafił w samo okienko. W końcówce meczu kropkę nad „i” postawił Anton Kolosow, który po kilkudziesięciometrowym rajdzie zdobył gola na 2:1. Adam Boros, szkoleniowiec Olimpii przyznał, że jego podopieczni zaserwowali kibicom sporo emocji.

00:00 / 00:00

Żalu po meczu nie krył Tomasz Złomańczuk trener Motoru. Jego zdaniem reforma rozgrywek trzecioligowych ze sportowego punktu widzenia jest bardzo krzywdząca. Wygranie III ligi lubelsko-podkarpackiej nie przyniosło Motorowi żadnych korzyści. – Zawodnicy włożyli dużo pracy w cały sezon, a o awansie zdecydowały zaledwie cztery dni – powiedział szkoleniowiec drużyny z Lublina.

Mecz z Motorem obejrzało w Elblągu ponad 2,5 tysiąca kibiców. To rekord frekwencji w tym sezonie. Michał Pietroń jeden z bohaterów spotkania przyznał, jest zapotrzebowanie na piłkę nożną w Elblągu. – Olimpia powinna mieć II ligę i prawdziwy stadion – dodał.

Władze klubu już zapowiedziały, że prawie cały zespół, który wywalczył awans w przyszłym sezonie, będzie walczyć o punkty na drugoligowych boiskach.