Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Około 1300 osób na kwarantannie w Elblągu i okolicach – głównie dzieci i młodzież

Fot. policja

Prawie 850 mieszkańców Elbląga jest na kwarantannie, zdecydowana większość to przedszkolaki i uczniowie. W powiecie elbląskim w izolacji pozostaje około 450 osób.

Testy potwierdziły ponad 50 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 w mieście i powiecie. Lekarze i służby sanitarne zachęcają osoby, które miały kontakt z osobami zakażonymi lub mają objawy infekcji, do wykonania wymazu, który potwierdzi lub wykluczy obecność koronawirusa. To ułatwi proces leczenia i może uchronić innych.

Coraz częściej pojawiają się sygnały, że ludzie mając taką świadomość nie chcą się diagnozować. A brak diagnozy oznacza brak możliwości szybkiego podjęcia leczenia w razie pogorszenia stanu zdrowia

– tłumaczył Marek Jarosz, powiatowy inspektor sanitarny w Elblągu.

00:00 / 00:00

Na oddziałach covidowych Szpitala Miejskiego w Elblągu od kilku dni utrzymuje się zbliżona liczba zajętych łóżek zgodnie z wtorkowymi danymi jest tam 59 chorych, w tym trzy osoby na intensywnej terapii. Szpital, zgodnie z decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego, ma w gotowości 87 miejsc do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

Prawie 20 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kwarantanna
Nie zmniejsza się liczba szkół w Elblągu, które pracują zdalnie

Dwa przedszkola i specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy w Elblągu prowadzą w całości zdalne zajęcia z powodu licznych przypadków zakażenia koronawirusem u dzieci. Na kwarantannie jest teraz blisko...

Zamknij
RadioOlsztynTV