Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Okolicznościowe koszulki z portretem legendy. Gratka dla kibiców Stomilu

Fot. Ze strony stomil.olsztyn.pl

To będzie nie lada gratka dla kibiców Stomilu Olsztyn. Już niedługo do sprzedaży trafi 1945 okolicznościowych koszulek z portretem legendy olsztyńskiego klubu – Andrzeja Biedrzyckiego.

Z pomysłu cieszy się przedstawiciel zarządu Stomilu Olsztyn do spraw sportowych oraz scoutingu i syn popularnego „Biedrzy” – Igor Biedrzycki:

Cała nasza rodzina bardzo cieszy się z tego pomysłu, bo to pokazuje, że pamięć o tacie nigdy nie zginie.

00:00 / 00:00

Portret Andrzeja Biedrzyckiego, który następnie trafi na okolicznościowe koszulki, namaluje znany olsztyński artysta – Robert Listwan, który przyznał, że dopiero z czasem zrodziła się w nim miłość do futbolu:

Moi przyjaciele, którzy od dziecka interesowali się piłką nożną, w pewnym momencie „zasypali” mnie historiami i legendami o futbolu. Potem wpadli na pomysł, żeby sportretować jedną z legend z Stomilu, którą jest niewątpliwie Pan Andrzej i ja to mówiąc kolokwialnie „łyknąłem”. Tak ten pomysł powstał.

00:00 / 00:00

Sprzedaż okolicznościowych koszulek z portretem Andrzeja Biedrzyckiego ma ruszyć w 5. rocznicę jego śmierci – 21 kwietnia.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, Andrzej Biedrzycki, koszulka, Robert Listwan
Stomil ponownie zwycięski. Duma Warmii lepsza od Sokoła

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali drugi sparing w przygotowaniach do rundy wiosennej. Biało-niebiescy pokonali 2:0 drugoligowego Sokoła Ostróda. Bramki dla Dumy Warmii strzelili w 45 min Shun...

Zamknij
RadioOlsztynTV