Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ograniczona formuła tegorocznych Dni Rodziny. Przez COVID-19 program powstaje na bieżąco

Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Fot. D. Grzymska

Pikniki, konkursy, czy rodzinne sprzątanie świata – to niektóre z propozycji rozpoczynających się Dni Rodziny.

Ze względu na restrykcje covidowe wydarzenie odbywa się w ograniczonej formie – mówił podczas inauguracji Dni Rodziny marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

00:00 / 00:00

Dopiero teraz luzowanie są obostrzenia, co otwiera możliwości organizowania wydarzeń, dlatego program tegorocznych Dni Rodziny powstaje na bieżąco. Swoje propozycje nadesłały już m.in. gminy Korsze, Wydminy, Ełk i Węgorzewo.

„Młodość – Miłość – Małżeństwo – Rodzina” – to hasło tegorocznych warmińsko-mazurskich Dni Rodziny. Do 11 czerwca w wielu miejscowościach w regionie odbędą się spotkania, festyny i pokazy. Zaplanowano też wojewódzkie konkursy literackie czy plastyczne. Wszystkim konkursom przyświeca to samo hasło – podkreśla ks. prof. Ryszard Sztychmiler z Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która jest współorganizatorem wydarzenia.

00:00 / 00:00

Zakończenie Dni Rodziny zaplanowano na 11 czerwca. Jeszcze nie wiadomo gdzie się odbędzie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia zainteresowanych gmin, natomiast podsumowanie odbędzie się 22 października.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojewódzka Rada ds. Rodzin przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Godzina dziennie

Nigdy wcześniej dzieci i młodzież nie spędzały tak dużo czasu przed komputerem jak w ostatnim roku. Nie było dobrze już wcześniej, zanim zawitał do nas wirus....

Zamknij
RadioOlsztynTV