Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogólnopolska Konferencja Kultury w Olsztynie. Tematem jest sposób wyboru dyrektorów placówek

W Olsztynie odbywa się Ogólnopolska Konferencja Kultury. Fot. A. Kulik

Zasady powoływania dyrektorów instytucji kultury zdominowały pierwszy dzień, odbywającej się w Olsztynie, Ogólnopolskiej Konferencji Kultury.

Uczestnicy debaty omawiają projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie konkursu na dyrektorów instytucji kultury.

– Rozporządzenie, obowiązujące od 2003 roku, wymaga zmian – twierdzi Lech Śliwonik z Rady ds. Instytucji Artystycznych przy ministrze kultury i dziedzictwa narodowego. Jego zdaniem najbardziej kuleje brak określenia terminu ogłoszenia konkursu. W rezultacie, dyrektora powołuje się w ostatniej chwili, tak jak w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

00:00 / 00:00

W dwudniowej debacie udział biorą samorządowcy i przedstawiciele instytucji kultury z całej Polski. Karolina Leśnik z bydgoskiego BWA podkreśla, że trzeba ujednolicić zapisy, które nie są jednoznaczne, bo powoduje to, że samorządy i organizatorzy konkursów mają prawo interpretować to, co jest zapisane w rozporządzeniu.

00:00 / 00:00

Drugi dzień konferencji w piątek w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Radio Olsztyn będzie tam obecne, a tematem będą „Relacje instytucji kultury z organizatorem”. Organizatorem debat jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Olsztyńska konferencja jest jedną z sześciu, które odbywają się w całej Polsce.

Autor: A. Kulik
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, konferencja, instytucje kultury
Czy konkursy na stanowiska dyrektorów instytucji kultury są prawidłowe? W Olsztynie rozpoczyna się Ogólnopolska Konferencja Kultury

"Instytucje kultury - funkcje, zadania, rozwiązania prawne i dobre praktyki" - to hasło dwudniowego sympozjum, które odbędzie się w Olsztynie. Będzie to część Ogólnopolskiej Konferencji Kultury...

Zamknij
RadioOlsztynTV