Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ognisko koronawirusa w szpitalu MSWiA w Olsztynie. Wstrzymano przyjęcia na hematologię

Poliklinika w Olsztynie. Fot. mswia.gov.pl

W szpitalu MSWiA w Olsztynie wykryto ognisko koronawirusa. W związku z tym placówka czasowo wstrzymała przyjęcia na stacjonarną część Klinicznego Oddziału Hematologii – poinformował szpital.

W regionie ujawniono 28 osób zakażonych koronawirusem. Trwa pobieranie wymazów w dotychczasowych ogniskach. Największe ogniska w rejonie to wciąż szpitale i Domy Pomocy Społecznej. W szpitalu w Iławie ujawniono łącznie 10 zakażonych, w Mrągowie 12, a nowe ognisko jest w Szpitalu MSWiA w Olsztynie. Tam łącznie jest już 14 osób chorych na Covid-19. W związku z tym placówka czasowo wstrzymała przyjęcia na stacjonarną część Klinicznego Oddziału Hematologii – poinformował szpital.

Pobierane są wymazy od osób przebywających w Domach Pomocy Społecznej. W Szyldaku koronawirusa wykryto łącznie u około 70 osób, w Grodzicznie u 50, a w Iławie u 20. Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek powiedział, że w regionie notowanych jest coraz więcej pacjentów objawowych, którzy zgłaszają się do lekarzy rodzinnych i od nich dostają skierowania na testy.

Dziś poinformowano o dwóch zgonach pacjentów zakażonych koronawirusem. To 51-latek ze szpitala w Ostródzie i 73-latek ze szpitala w Elblągu. Obaj byli mieszkańcami powiatu działdowskiego, który od soboty jest w czerwonej strefie.

Od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim zanotowano 1 990 zakażeń, 961 wyzdrowień i 24 zgony.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio za D. Grzymska/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Poliklinika, MSWiA, uwaga, pilne
Zmarło dwóch mieszkańców powiatu działdowskiego chorych na COVID-19. W całym kraju ponad 2 tysiące nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2006 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Spadła liczba zakażeń w Warmińsko-Mazurskiem. W regionie są 2 ofiary śmiertelne. Jak informuje rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof...

Zamknij
RadioOlsztynTV