Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogłoszono konkursy na dyrektorów dwóch największych teatrów w regionie i biblioteki

Fot. Teatr Jaracza / Facebook

Poszukiwani nowi dyrektorzy teatrów w Olsztynie i w Elblągu. Urząd Marszałkowski ogłosił konkursy, które mają wyłonić dyrektora olsztyńskiego Teatru imienia Stefana Jaracza i elbląskiego Teatru imienia Aleksandra Sewruka. W obu placówkach kadencje dyrektorów upływają z końcem sierpnia.

Berenika Oklińska, dyrektor departamentu kultury i edukacji w Urzędzie Marszałkowski nie chciała przy tym zdradzić, czy decyzja o konkursie ma związek z konfliktem pomiędzy dyrekcją a częścią załogi Teatru Jaracza.

Po prostu konkurs jest najbardziej obiektywną formą wyboru dyrektora instytucji kultury. Z całą pewnością chcemy usłyszeć wizję rozwoju instytucji kultury.

00:00 / 00:00

Urząd ogłosił też konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – to ma związek z odejściem Andrzeja Marcinkiewicza na emeryturę.

Dyrektor nabrał uprawnień emerytalnych. 24 lutego przeszedł na emeryturę, w związku z tym, jak najszybciej ogłosiliśmy konkurs, by móc wyłonić nowego dyrektora

– powiedziała Berenika Oklińska.

00:00 / 00:00

Oferty można składać do końca marca. Konkursy zostaną rozstrzygnięte do końca maja.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, konkurs, Teatr Jaracza
„Szlakiem Mikołaja Kopernika”. To konkurs do dzieci i młodzieży

Jest kolejna inicjatywa związana z obchodami rocznicy urodzin wielkiego astronoma. Tym razem to konkurs pod nazwą „Szlakiem Mikołaja Kopernika” skierowany do dzieci i młodzieży. - Konkursowi...

Zamknij
RadioOlsztynTV