Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oferenci złożyli dokumenty, miasto ma wątpliwości. Kiedy remont hali Urania?

Fot. K. Piasecka

Do olsztyńskiego ratusza wpłynęły dodatkowe dokumenty w przetargu na przebudowę hali Urania. Miasto na razie skłania się ku podwyższeniu budżetu inwestycji.

Na gruntowną modernizację  hali Urania zaplanowano 175 milionów złotych. Ponad 130 milionów z tej kwoty ma stanowić unijne dofinansowanie. Po rozpisaniu przez ratusz przetargu na przebudowę stanęły do niego 4 firmy. Po otwarciu ofert okazało się, że wszystkie zażądają wynagrodzenia wyższego, niż zakładało miasto. Oferta najtańszej z firm opiewa na 195 milionów złotych, czyli o 20 milionów więcej, niż planowano wydać.

Teraz sprawdzamy czy spełniają one określone wymogi. Jeśli będziemy mieli jakieś wątpliwości, to będziemy zadawać firmie dodatkowe pytani. Nie wykluczamy też, że będziemy kontaktować się z wykonawcami, żeby ewentualnie potwierdzić dokumentowane doświadczenie. Komisja przetargowa spotka się w tym tygodniu i rozstrzygnie wszystkie te kwestie

– informuje Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta Olsztyna.

00:00 / 00:00

Po analizie dokumentów ma zapaść ostateczna decyzja o wyborze wykonawcy, a także o podwyższeniu planowanego budżetu inwestycji o 20 milionów złotych. Olsztyński ratusz wstępnie zakłada pozyskanie tych pieniędzy ze sprzedaży miejskich działek.

fot. Łukasz Sadlak

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, Hala Urania
Odkrycie w Piszu. Konserwator zabytków wstrzymał remont Domu Kultury

Podczas przebudowy Piskiego Domu Kultury natrafiano na stare mury. Konserwator zabytków wstrzymał na razie prace. Gdy robotnicy natrafili na fragment murów, prace od razu wstrzymano i...

Zamknij
RadioOlsztynTV