Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odznaczenia i medale dla pedagogów z Warmii i Mazur. „To wyraz najwyższego uznania ich pracy i osiągnięć”

Fot. D. Grzymska

Prawie 150 nauczycieli z Warmii i Mazur uhonorowano odznaczeniami państwowymi. Zwykle taka uroczystość odbywa się w Dniu Komisji Edukacji Narodowej, który przypada w październiku.

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, trzeba było zmienić plany – mówi warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Z uwagi na reżim pandemiczny nie mogliśmy uhonorować naszych kolegów i koleżanek, dlatego dzisiaj jest to spotkanie. Spotkanie z udziałem, bez mała, setki osób, które uzyskają medale za wieloletnią pracę w zawodzie, a nade wszystko  medale Komisji Edukacji Narodowej, które są uznaniem pracy i osiągnięć nauczycieli.

00:00 / 00:00

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przyznaje, że jest to wyraz wdzięczności i uznania wobec trudnej pracy nauczycieli, szczególnie w czasach pandemii.

Robimy to z opóźnieniem, ale jeszcze w trakcie roku szkolnego. Chcemy wyrazić wdzięczność państwa polskiego, bo to odznaczenia państwowe, które są wyrazem najwyższego uznania dla pracy nauczycieli. Szczególnie w okresie pandemii było to ogromne wyzwanie dla całej społeczności szkolnej.

00:00 / 00:00

Ponad 60 nauczycieli otrzymało medale za długoletnią służbę, w tym 37 osób złoty medal, 19 – srebrny i 8 – brązowy. Wręczono też medale Komisji Edukacji Narodowej, które otrzymało 75 pedagogów.

Wręczono również krzyże zasługi. Złoty Krzyż Zasługi odebrała wyraźnie wzruszona Zofia Bogacz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie.

Medal jest ukoronowaniem mojej całej kariery zawodowej. To odznaczenie, które jest dla mnie superważne. Szkoła mnie jeszcze bawi. Tyle lat pracy i chcę jeszcze cały czas współpracować z doskonałym, świetnym gronem pedagogicznym jakie mam u siebie w szkole. Chciałabym jeszcze trochę popracować.

00:00 / 00:00

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Zbigniew Sikorski, kierownik administracji w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie, a brązowy – Bożena Czerniakowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nagroda, edukacja, kurator, medal, nauczyciele, Artur Chojecki, pedagodzy, odznaczenie, pedagog, nauciel
Zabawa przez edukację. Uczniowie z kilkunastu szkół posprzątali jeziora i stanęli do konkursu

Zakończył się program „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, organizowany przez Wody Polskie. Uczestniczyło w nim 2 400 uczniów i nauczycieli z 11 szkół z Warmii,...

Zamknij
RadioOlsztynTV