Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odroczono proces byłych wojskowych oskarżonych o pobicie i znieważenie policjantów

Do 14 maja został odroczony proces trzech byłych oficerów Wojska Polskiego oskarżonych o pobicie i znieważenie policjantów. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Giżycku postanowił zlecić przesłuchanie jednego ze świadków przed sądem w miejscu jego zamieszkania.  Takie rozwiązanie jest możliwe, gdy świadek mieszka daleko od sądu, przed którym toczy się rozprawa.

Proces dotyczy wydarzeń z połowy września 2016 roku. Trzej pijani oficerowie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej awanturowali się w jednym z giżyckich hoteli. Patrol składający się z policjantki i strażnika miejskiego nie poradził sobie z trzema wysokimi rangą oficerami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i wezwał wsparcie. Do hotelu przyjechał drugi patrol składający się z policjantki i policjanta. Doszło do szarpaniny, w efekcie j trzech mundurowych trafiło do szpitala.

Agresywni żołnierze byli pijani, grozi im do 3 lat więzienia. Po awanturze cała trójka została przeniesiona do rezerwy kadrowej. Proces rozpoczął się w marcu. Żołnierzom grożą 3 lata więzienia.

 

 

Redakcja: BSChromy za A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia
Ruszyła rekrutacja do 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

W skład Brygady Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach wchodzi pięć batalionów, stacjonujących w: Olsztynie, Morągu, Ełku, Giżycku i Braniewie. W całym kraju w skład Wojsk...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV