Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odnowiony amfiteatr do remontu

Amfiteatr w Braniewie wymaga napraw gwarancyjnych. Fot. Izabela Demkowicz

Wyremontowany 2 lata temu amfiteatr miejski w Braniewie już wymaga gwarancyjnych poprawek.

Do końca lipca wykonawca robót remontowych ma czas na naprawienie zauważonych usterek. 2 lata temu z 3-miesięcznym opóźnieniem, uroczyście oddano do użytku odnowiony amfiteatr miejski. Wartość rozbudowy i modernizacja samego amfiteatru oraz zabytkowej fosy wyniosła niemal 7 milionów złotych. Tylko 3 miliony pochodziły z unijnego dofinansowania.

Zwycięzca przetargu i podwykonawcy przeprowadzili szereg prac — od wyremontowania niecki zbiornika wodnego i widowni, po rewitalizację przylegającego parku i remont średniowiecznych murów.

Mirosława Nogal – kierujący Wydziałem Inwestycji w Urzędzie Miasta w Braniewie uważa, że wykonawca remontu i modernizacji amfiteatru nie najlepiej przyłożył się do pracy. Chodzi między innymi o łuszczące się i odpadające cegły na murach miejskich. W innych miejscach trzeba uzupełnić spoiny pomiędzy cegłami. W niektórych miejscach widoczna jest wilgoć i pojawia się mech. Dodatkowo naprawy wymaga widownia. Są miejsca, w których pękają siedziska.

Amfiteatr w Braniewie będzie objęty gwarancją przez jeszcze ponad 3 lata. W tym czasie wykonawca będzie musiał uwzględniać uwagi i naprawiać usterki wynikające z gwarancji. (andrea/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Budżet Olsztyna w twoich rękach

W Olsztynie można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego. Do podziału jest około miliona złotych, dlatego trzeba skorzystać z tej możliwości - zachęcała w Radiu Olsztyn Monika...

Zamknij
RadioOlsztynTV