Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Oddajcie władzę w ręce kobiet” apeluje kandydatka na prezydenta Olsztyna Beata Bublewicz

Fot.K. Grabowska

Reprezentantka Koalicji Obywatelskiej odniosła się do liczb, z których wynika, że tylko 1/3 kobiet jest zaangażowana w życie społeczno-polityczne kraju.

Na 107 polskich miast prezydenckich w Polsce tylko w 10 urząd ten sprawuje kobieta.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

O tym, że prezydentem Olsztyna powinna zostać kobieta przekonywały przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej, na których czele przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi stanęła Beata Bublewicz. Jest ona jednym z 8 kandydatów, którzy już za 3 tygodnie powalczą o urząd prezydenta.

Beatę Bublewicz wspierała m.in Ewa Zakrzewska, która ponownie będzie ubiegała się o mandat radnej. Jak podkreślała, nadszedł idealny czas, by kobiety przejęły władzę w mieście.

00:00 / 00:00

Przewodnicząca olsztyńskiej rady miasta Halina Ciunel, która również znalazła się na listach wyborczych, mówiła, że w kobietach jest przyszłość.

00:00 / 00:00

Beata Bublewicz dodała, że za takimi hasłami idą realne plany. Jednym z ważniejszych jest zwiększenie liczby miejsc w żłobkach.

00:00 / 00:00

Inne plany kandydatki Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta to m.in. darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uczących się dzieci i młodzieży, równe chodniki, budowa parkingów i więcej kultury w Olsztynie.

O fotel prezydenta Olsztyna ubiegają się także: Monika Falej z Komitetu Wyborców Wspólny Olsztyn, obecny włodarz miasta Piotr Grzymowicz, Krzysztof Kacprzycki z Komitetu SLD Lewica Razem, Andrzej Maciejewski – kandydat Kukiz’ 15 , Tomasz Pitura, który stanął na czele Komitetu Wyborczego Wyborców Olsztyn Kocham, były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski oraz Michał Wypij – kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Fot.K. Grabowska

Fot.K. Grabowska

Fot.K. Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Beata Bublewicz
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej chcą przywrócić świetność elbląskiej Galerii El

Pomóc w tym ma przekształcenie tej instytucji w Państwowe Muzeum Sztuki Współczesnej. Jak podkreśla Joanna Jankowska, doradca Koalicji Obywatelskiej w sprawach kultury, dzięki proponowanym zmianom można...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV