Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oddajcie nam chleb i piwo

Najpierw chleb. Gdy kromka upadnie na podłogę, to się ją podnosi i całuje na przeprosiny. I do śmietnika chleba nie wyrzucisz. A kiedy brodaty ojciec chleb dla rodziny kroił, to najpierw znak krzyża na skórce robił. Dziś sobie by palce uciął, bo po dwóch dniach chleba z piekarni nie pokroisz. Dziś chleb jest wielofunkcyjny. Pierwszego dnia do jedzenia, a później już tylko do przybijania gwoździ. No i smak bez smaku. Kiedy wgryzasz się w ciepły miąższ, przed oczami nie staje już obraz wsi babki kochanej, co jeszcze szklankę mleka prosto od krowy podawała.

Później piwo. Napój nasz ratunkowy. Cywilizacyjny. Ile to ważkich decyzji dla kraju, Europy i świata podjęliśmy przy chmielu. Po całym dniu spiekoty, usta zamoczyć, pianę zlizać z wargi, głośno cmoknąć. Beknąć. Ile to dziewczyn przychylniej nas spojrzało. Zmieniał się świat i żony, a ono nas nigdy, nigdy nie opuściło, kołdrą błogiego snu na noc przykrywając. Kochanków piwa po brzuchach rozpoznasz, którzy swój majestat, lekko odchyleni w tył, przed sobą noszą jak sztandar. A teraz jedno smakuje jak drugie, nie rozpoznasz. Tylko reklamy większe, a radość mniejsza.

Jak żyć bez wartości? Tak bokiem, przez życie, truchcikiem? Odebrano nam życie, zabrano doznania. Oddajcie nam smak chleba i piwa.

 

A przy okazji garść muzycznych nowości.

Metallica – Lords Of Summer – smutna historia wielkiego zespołu, który stała się własną karykaturą. Jak ze sceny zejść? Wcześniej!

Mausi – My Friend Has A Swimming Pool – muzyka na lato. Rytmiczna i melodyjna. Do czesania włosów przed dyską wieczorem.

Frontside feat. Rogucki – Ewolucja albo śmierć – uwielbiam rockowe piosenki o wszechwładnym systemie. Udowadniają, że głupie teksty nie tylko w popie.

 

ZOBACZ TAKŻE

  • Wolność czterdziestolatkaWolność czterdziestolatka Należę do pokolenia, któremu komuna kojarzy się wyłącznie źle. Wyrastaliśmy w czasach, […]
  • Moja staraMoja stara Kiedy już masz naprawdę dość, ale nie tylko trochę, tylko tak nazbierane z kliku lat, to […]
  • Niech płonie ogieńNiech płonie ogień Takie mnie pragnienie uwiera, żeby całą tę muzykę, którą mam w głowie, na płytach i […]
  • PrzemijamyPrzemijamy Przemijamy. Każdego dnia płonie nasz lont, który prowadzi do wielkiego BUM!, lub cichego […]
Więcej w muzyka, felieton, piwo, PRL, NOWOŚCI, udręka i ekstaza, komuna, dzieciństwo
Pojazdy z czasów PRL-u opanowały Olsztyn

Po raz trzeci w stolicy Warmii i Mazur spotykali się miłośnicy pojazdów PRL. Właściciele dawnych aut przejechali ulicami Olsztyna - od hali Urania do Starego Miasta....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV