Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odcinek drogi DK51 oddany do użytku. „To jedna z najważniejszych drogowych inwestycji Olsztyna ostatnich lat”

Fot. Jarosław Skórski/olsztyn.eu

Gmina Olsztyn oddała do użytku Drogę Krajową 51 na odcinku od skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Leonharda do węzła Wschód (S51). Całkowity koszt inwestycji wyniósł prawie 131,5 mln zł. Unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 wyniosło 85% kosztów kwalifikowanych.

Inwestycja zlokalizowana jest we wschodniej części Olsztyna i stanowi niezbędne powiązanie układu drogowego w ciągu DK 51 z południową obwodnicą Olsztyna w ciągu DK 16 zrealizowaną przez GDDKiA.

W ramach projektu wybudowano dwa wiadukty drogowe, przebudowano obecną ulicę Towarową do ulicy Budowlanej i wybudowano jej nowy przebieg od ulicy Budowlanej do węzła „Wójtowo”.

To jedna z najważniejszych, drogowych inwestycji Olsztyna ostatnich lat

– mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W wyniku realizacji projektu powstało: 0,39 km nowych dróg krajowych klasy G 2/2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu), 2,17 km przebudowanych do wyższych parametrów dróg krajowych oraz ponad 3 km infrastruktury rowerowej.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, Piotr Grzymowicz, inwestycja, skrzyżowanie
Z Osiedla Generałów przez Brzeziny już nie przejedziemy. Drogowcy zamkną przejazd

Od następnego weekendu zamknięty zostanie dojazd z osiedla Generałów przez osiedle Brzeziny do al. Warszawskiej. Przejazd udostępniono w związku z budową południowej obwodnicy Olsztyna, by ułatwić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV