Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odblaskowi pierwszoklasiści

Fot. Łukasz Węglewski

Dzieci z powiatu elbląskiego dostaną odblaskowe samochodziki. Breloczki zostały sfinansowane przez samorządowców z Elbląga, Pasłęka, Rychlik, Milejewa, Markus, Młynar oraz Godkowa.

Odblaski mają poprawić widoczność najmłodszych użytkowników dróg. Odblasków jest 800, trafią głównie do pierwszoklasistów. Dziecko widoczne na drodze, to dziecko bezpieczne – przekonuje Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Stosowanie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne na drogach wiejskich, zazwyczaj wąskich, bez poboczy i chodników oraz niestety bardzo rzadko oświetlonych. Taki stan dróg sprawia, że wiele dzieci staje się ofiarami wypadków, gdyż to one poruszają się po nich najczęściej pieszo lub na rowerach.

Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Dzieci z powiatu elbląskiego otrzymają odblaskowe samochodziki. Fot. KMP Elbląg

 

(kosk/bsc/łw)

Więcej w bezpieczeństwo, powiat elbląski, odblaski
Podsumowanie konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie odbył się finał konkursu Bezpieczna droga do szkoły. Konkurs zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie i Zarząd Dróg Wojewódzkich....

Zamknij
RadioOlsztynTV