Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od wizji Olsztyna PiS uzależnia poparcie Grzymowicza

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ubiega się o reelekcję. Fot. Ł. Sadlak

Prawo i Sprawiedliwość wysyła do Piotra Grzymowicz list z pytaniami. Od odpowiedzi na nie uzależnia to, czy udzieli mu poparcia w drugiej turze wyborów prezydenta Olsztyna.

W niedzielę mieszkańcy miasta zdecydują, czy Olsztynem będzie rządził obecny prezydent, czy były włodarz miasta Czesław Jerzy Małkowski. Przedstawiciele PiS chcą, by Piotr Grzymowicz odpowiedział na pytania dotyczące działań planowanych na ewentualną kolejną kadencję. Jedno z kluczowych pytań dotyczy przyszłości spółki MPEC.

Szef regionalnych struktur PiS poseł Jerzy Szmit liczy na to, że prezydent odpowie na tyle szybko, by przed niedzielną turą, PiS mogło jednoznacznie zadeklarować, któremu z kandydatów udzieli swojego poparcia.

Wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji, swoje poparcie dla Piotra Grzymowicza zadeklarowali posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej. Stanisław Żelichowski z PSL oraz Lidia Staroń i Beata Bublewicz z PO zaapelowali również, by nie głosować na Czesława Małkowskiego. W swoim apelu zwracali uwagę, że „niemoralne i hańbiące jest wykorzystywanie stanowiska do zdrady małżeńskiej”. Czesław Jerzy Małkowski przyznał się bowiem do romansu z podwładną. Z drugiej jednak strony, radni Platformy przekonują, że gdyby Małkowski wygrał, są w stanie utworzyć z nim koalicję w Radzie Miasta.

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzymowicz, PiS, Staroń, bublewicz, Prawo i Sprawiedliwość, Żelichowski, wybory samorządowe
Prezes PiS kolejny raz wsparł Jarzego Wilka

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński drugi raz w krótkim czasie przyjechał do Elbląga aby poprzeć Jerzego Wilka w ostatecznym starciu o stanowisko prezydenta miasta. Podczas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV