Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od Wigilii na polskich drogach zginęło 29 osób. Doszło do ponad 250 wypadków

Fot. fotolia.pl

W Wigilię, dwa dni świąt Bożego Narodzenia oraz w piątek na polskich drogach doszło do 253 wypadków, w których zginęło 29 osób – wynika z podanych w sobotę statystyk Komendy Głównej Policji. Łącznie rannych zostało 316 osób. Oprócz tego zatrzymano 656 nietrzeźwych kierowców.

Natomiast w piątek 27 grudnia – według danych KGP – doszło do 66 wypadków, w których zginęło 9 osób, zaś 83 zostały ranne. Zatrzymanych zostało 150 nietrzeźwych kierowców.

Od wtorku w całej Polsce trwa policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Działania potrwają do godz. 22 w niedzielę. W tym czasie każdego dnia akcji na drogi wyjeżdża średnio ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze widoczni są głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a także na drogach wjazdowych i wyjazdowych z największych miast.

– Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami – zaznaczał przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Jak podkreślał, w ubiegłym roku w okresie świątecznym statystycznie każdego dnia na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia.

W 2018 r. w ciągu sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących będąc pod wpływem alkoholu.

Autor: M. Jabłoński (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wigilia, wypadki
Więcej wypadków, ofiar śmiertelnych i nietrzeźwych kierowców. Policja podsumowuje święta na drogach

Na polskich drogach tegoroczne święta Bożego Narodzenia okazały się znacznie bardziej niebezpieczne niż w latach ubiegłych. W ciągu trzech świątecznych dni doszło do 187 wypadków, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV