Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku pogorszenie pogody

Od zachodu do Polski wejdzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym i towarzyszącym mu słabymi opadami deszczu – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przekazanej przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek należy spodziewać się pogorszenia pogody, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju.

Od zachodu nad Polskę nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który powoli będzie wędrował do centrum kraju. Według naszych szacunków w południe dojdzie do linii od Zatoki Gdańskiej po Śląsk. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Więcej słońca we wschodniej połowie kraju. Od Kaszub, Warmii na północy, po Śląsk i Małopolskę na południu, możliwe są słabe burze i niezbyt duże opady deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza na północy kraju, do 17-18 stopni w centralnej i południowo-zachodniej części Polski

– powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Według synoptyków IMGW-PIB, taka jesienna pogoda, w czasie której nie zabraknie chmur i przelotnych opadów przeplatanych przebłyskami słońca, podczas których temperatura w dzień może lokalnie dochodzić do 15-17 stopni, będzie nam towarzyszyć przez najbliższe kilka dni.

 

Autor: M. Szczepanik (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w pogoda, jesień
W piątek nad ranem rozpocznie się astronomiczna jesień

W piątek, 23 września, o godzinie 3.04 Słońce przejdzie przez punkt Wagi, tym samym rozpoczynając astronomiczną jesień. Na niebie będzie można podziwiać m.in. jasne planety, rój...

Zamknij
RadioOlsztynTV