Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od oględzin miejsca zdarzenia do wyroku sądowego. Studenci kryminologii będą szkolić się w nowoczesnym laboratorium

Walizka z przyrządami do badań kryminalistycznych. fot. D. Grzymska

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego otrzyma 600 tysięcy złotych dofinansowania na rozwój nowoczesnej infrastruktury naukowej. Dzięki tym środkom rozbuduje i zmodernizuje pracownię laboratorium kryminalistycznego.

Pieniądze pochodzą z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Będą to prawdopodobnie największe środki, które w 20-letniej działalności wydział uzyskał na aparaturę badawczą. Planowany jest zakup wyposażenia, które w laboratorium kryminalistycznym ma stworzyć studentom edukacyjną mapę – od oględzin miejsca zdarzenia do wyroku sądowego.

Laboratorium zostanie doposażone w sprzęt komputerowy wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz urządzeniami, które umożliwią prowadzenie zaawansowanych badań w kwestii cyberprzestępczości, zjawisk patologii społecznych w sieci internetowej, dowodów cyfrowych oraz analizy informacji.

Ze sprzętu mają korzystać oprócz studentów kryminologii, także prawa, bezpieczeństwa wewnętrznego i administracji.

 

Autor: B. Gajlewska za UWM
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM
Czy na Marsie można zasadzić las? Naukowcy z UWM prowadzą unikatowe badania

Naukowcy w Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prowadzą unikatowe na skalę światową badania. Opracowują metodę uprawy roślin w miejscach, w których obecnie jest to niemożliwe m.in. na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV