Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od Nowa

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Do głowy mi nie przyszło, że zwariuję na punkcie nowego amerykańskiego serialu z Nicole Kidman i Hugh Grantem, po prostu złapali mnie cztery tygodnie temu i cały czas trzymają za gardło.

Dawno nie widziałem tak dobrej produkcji filmowej i właśnie to chciałem podkreślić filmowej, nie telewizyjnej. Pewnie Państwo znacie historię tej opowieści. Ale przynajmniej części z Państwa należy się wprowadzenie. Ameryka, Nowy Jork, przedwiośnie chyba tego roku, bo wspominają o roku wyborczym. Amerykańskie Wielkie Pieniądze i Wspaniałe Życie, które zostaje w nagły sposób zburzone, młoda, atrakcyjna kobieta zostaje w brutalny sposób zamordowana, podejrzenie pada na jednego z głównych bohaterów, granego przez Granta – zupełnie inny niż zazwyczaj, ale już o tym wiemy z „Dżentelmenów” Guya Richiego, że Grant doprawdy potrafi zagrać. Wracając do serialu, Grant gra znanego i popularnego lekarza, onkologa dziecięcego, który wplątał się w groźny dla niego i jego rodziny romans z matką młodego pacjenta, pojawia się ciąża a potem młoda dama ginie. Policja prowadzi śledztwo, które zatacza szerokie kręgi i przyznam się Państwu, że po czterech odcinkach nie wiem co jest grane, kto jest mordercą, bo mogą być wszyscy główni bohaterowie, tak poprowadzono akcję, że chyba rozwiązanie znają tylko scenarzyści i aktorzy, którzy zagrali w produkcji.

Aktorzy: Kidman, chyba nigdy jej nie polubiłem, podobała mi się w serialu z Nowej Zelandii „Top of the Lake” w drugiej serii, gdzie stylowo zagrała lekko roztrzęsioną dziwaczkę, może zajaśniała mi jej uroda w „Szybkim jak błyskawica”, zabłysła w”Australii”, chociaż film był zdecydowanie manieryczny i rozdmuchany, tu natomiast jest po prostu świetna, absolutna tajemnica, znakomita rola, Donald Sutherland, dawno nie zagrał na takim poziomie – rewelacyjnie napisana rola i genialnie zagrana – potencjalny morderca, jak wszyscy w serialu. Aktorstwo nie jest jedynym atutem produkcji, być może największym atutem jest po prostu Nowy Jork, który prawie zawsze gra znakomicie o ile twórcy pozwolą mu na to. Piękne, fotogeniczne miasto z charakterystycznymi budynkami, mostami, parkami i specjalnie używam liczby mnogiej, plemionami zamieszkującymi dzielnice Nowego Jorku. Lubię takie nieoczywiste produkcje, mam nadzieję, że bez zapowiedzi kolejnego sezonu w którym koniecznie muszą pojawić się nowi bohaterowie i kolejne piętrowe tajemnice. Co jeszcze warto dodać, ładna muzyka, piosenka ciekawie zaśpiewana przez Kidman, nastrojowe zdjęcia, pogoda jakby wprost z Warmii i Mazur i to co najważniejsze Tajemnica. Zdecydowanie oglądajcie, bo „Od nowa” to wyjątkowy film w zalewie często jałowych produkcji.

A słucham, oczywiście gdy tylko mogę, „Letter to You” to tytuł nowej płyty Springsteena, jest kapitalna.

Kinoman

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przewrócona ciężarówka i rozsypane kontenery z piwem. DK 57 z Bartoszyc do Biskupca jest nieprzejezdna

Zablokowana jest droga krajowa nr 57 z Bartoszyc do Biskupca. W Troszkowie ciężarówka wioząca kontenery z piwem prawdopodobnie wpadła w poślizg i przewróciła się na drogę....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV