Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy. Skróci się też czas przejazdu niektórymi składami

Fot. fotolia

W najbliższą niedzielę, 13 grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. Skróci się czas przejazdu niektórymi składami – także w województwie warmińsko-mazurskim.

Po pracach na linii Szczytno-Ełk, czas przejazdu najszybszego pociągu na trasie Olsztyn-Ełk będzie krótszy o kolejnych 10 minut, a w stosunku do czasu przed modernizacją będzie krótszy o ponad godzinę. Wtedy były to 3 godziny i 36 minut, a teraz – 2 godziny i 31 minut.

Natomiast na trasie Działdowo-Olsztyn czas przejazdu najszybszego pociągu skróci się o kwadrans i zajmie 59 minut. Dotychczas najkrótsza podróż zajmowała godzinę i 14 minut. Dodajmy, że na trasie Działdowo-Olsztyn podróżni korzystają z nowoczesnych, zmodernizowanych stacji.

Skróci się także czas przejazdu pociągiem m.in. z Warszawy do Trójmiasta, który przejeżdża przez Warmińsko-Mazurskie.

Jak podaje PKP PLK, informacje na temat nowego rozkładu jazdy pociągów można znaleźć na stacjach i przystankach, w Internecie oraz aplikacjach mobilnych.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolej, podróż
Czy linia kolejowa Rail Baltica będzie przebiegać przez Olecko? Tego chcą władze miasta

Szybka kolej to szansa rozwój gospodarczy i turystyczny, dlatego władze Olecka chcą, by trasa linii kolejowej Rail Baltica biegła przez miasto. Napisały w tej sprawie pismo...

Zamknij
RadioOlsztynTV