Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od lat inwestują w sport i rekreację. Pasłęk po raz kolejny zdobył tytuł „Sportowej Gminy”

Fot. UMiG Pasłęk

Wyróżnienie przyznano podczas jubileuszowej Gali Klubu Sportowa Polska. Wydarzenie to było okazją do podsumowania osiągnięć dwóch dekad, budowa bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce a także uhonorowania najaktywniejszych samorządów, liderów w budowie i modernizacji obiektów sportowych.

Pasłęk jest jedynym samorządem w województwie warmińsko-mazurskim, który znalazł się w gronie nagrodzonych. Nie jest dużym miastem, ale można powiedzieć, że ma sportowego ducha. Znany jest m.in. z lekkiej atletyki, koszykówki, piłki nożnej czy jeździectwa.

Miasto od wielu lat inwestuje w obiekty, nie tylko te służące do wyczynowego uprawiania różnych dyscyplin. Dlatego, oprócz zmodernizowanego kilka lat temu miejskiego stadionu, lodowiska czy Orlików, powstał Park Rekreacyjno-Edukacyjny, kąpielisko czy łowisko dla wędkarzy. Jest też kilkadziesiąt wiejskich boisk, prawie 8 kilometrów ścieżek rowerowych, są trasy biegowe zarówno dla kajakarzy, jak i dla kolarzy oraz profesjonalne pole golfowe. Miasto organizuje cykliczne biegi uliczne i maraton MTB. Pasłęk został wyróżniony po raz drugi, poprzednio w 2017 roku.

Fot. UMiG Pasłęk

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, nagroda, rekreacja
Elbląg przyjazny pszczołom. Miasto zostało wyróżnione spośród prawie 300 gmin

Elbląg po raz kolejny został wyróżniony został wyróżniony w ramach inicjatywy „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom". W trzeciej edycji nagrodzonych zostało dziesięć gmin, które zrealizowały najciekawsze i...

Zamknij
RadioOlsztynTV