Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś wszyscy uczniowie mogą przyjść do szkoły na konsultacje

Szkoły mogą zorganizować konsultacje dla uczniów, którzy w tym roku nie zdają egzaminów. O dziś także kolejna grupa uczniów może wrócić na praktyki zawodowe u pracodawców i na zajęcia praktyczne.

Do szkoły na konsultacje mogą przyjść wszyscy uczniowie. Od tygodnia z konsultacji na terenie szkoły mogli skorzystać tylko uczniowie ósmych klas i maturzyści, bo to oni w tym roku piszą egzaminy. Uczniowie, którzy nie zdają egzaminów, a wybiorą się na konsultacje, będą mogli wyjaśnić wątpliwości, które powstały w czasie nauki na odległość, albo poprawić ocenę.

W grupie na konsultacji może być do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą dyrekcji szkoły, można zwiększyć liczbę uczniów – nie więcej niż o dwoje. W miarę możliwości

Od dziś także na zajęcia praktyczne mogą wrócić uczniowie III klasy szkoły branżowej I stopnia. Ma im to pozwolić na lepsze przygotowanie się do końcowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Natomiast na praktyki zawodowe u pracodawców mogą wrócić uczniowie wszystkich klas techników.

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Od 6 maja w przedszkolach mogą być organizowane zajęcia opiekuńcze. Od 25 maja takie zajęcia prowadzone mogą być w szkołach podstawowych dla uczniów klas I-III. Od 25 maja organizowane są też w szkołach stacjonarne konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów. Jednocześnie nadal prowadzona jest nauka zdalna.

Od 1 czerwca z konsultacji będą mogli skorzystać wszyscy uczniowie, nie tylko ósmoklasiści i maturzyści. Szkoły będą miały obowiązek zorganizować konsultacje. Uczniowie nie mają jednak obowiązku w nich uczestniczyć – ich udział zależy od ich woli i chęci.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR/PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, edukacja, konsultacje
Około 5 procent uczniów klas I-III wróciło do szkół. Ta liczba powinna wzrosnąć pod koniec tygodnia

Niespełna połowa szkół podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim zorganizowała w poniedziałek zajęcia dla uczniów klas 1-3 - podało Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Według wstępnych danych, do szkół...

Zamknij
RadioOlsztynTV