Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Od dziś wizytę w ZUS można umówić telefonicznie. Nie trzeba mieć konta na Platformie Usług Elektronicznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Od dziś (20 listopada) klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą umówić wizytę w ZUS telefonicznie. Do tej pory rezerwacji mogły dokonywać tylko osoby, które miały konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS.

ZUS uruchomił specjalne numery telefonów do umawiania wizyt. W oddziale w Olsztynie należy dzwonić pod numer 502 009 926, natomiast w oddziale w Elblągu pod numer 55 641 93 72.

Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane: imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu kontaktowego. Należy również podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS oraz wskazać dzień i godzinę.

Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS

– wyjaśnia Anna Ilukiewicz, rzecznik regionalny ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Osobiste wizyty w ZUS-ie odbywają się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Można się także umówić na wizytę on-line.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS
E-wizyta w ZUS-ie cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź, jak skorzystać z usługi

Coraz większą popularnością cieszą się e-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Z tej formy kontaktu skorzystał o już około 6 tys. osób w całej Polsce. Na Warmii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV