Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś obniżą się nasze rachunki za gaz

Zgodnie z decyzją Urzędu Regulacji Energetyki, 1 kwietnia wchodzi w życie nowa taryfa na gaz – cena tego surowca wzrasta o 1 procent.

W dużo większym stopniu natomiast, bo o 7,4 procent obniżone zostały od marca stawki za dystrybucję, czyli transport błękitnego surowca. Razem daje to obniżki – powiedziała Beata Wereszczyńska-Dembska z Urzędu Regulacji Energetyki.

Rachunki będą zależały od tego do czego gaz jest wykorzystywany. Czy tylko do podgrzewania jedzenia, czy też od podgrzewania wody w mieszkaniu, czy w ogóle do ogrzewania całego domu.

Gospodarstwa domowe zużywające gaz jedynie do podgrzewania posiłków tzw. kuchenkowicze zaoszczędzą na rachunkach 2,5 procent. Ci, którzy używają gazu do podgrzewania wody oraz do ogrzewania domów od 1,7 do prawie 2 procent.

PGNiG dostarcza błękitne paliwo do 6,5 miliona gospodarstw domowych.

 

Redakcja: BSChromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gaz, paliwo, dom, ogrzewanie, cena, taryfa, surowiec, kuchenka, gospodarstwo domowe
Na Warmii i Mazurach nie ma paliwa złej jakości. Państwowa Inspekcja Handlowa skontrolowała duże i małe stacje benzynowe

Warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor handlowy Krzysztof Wojciechowski zapewniał o coraz lepszej jakości paliwa. Producenci i sprzedawcy tak dalece zadbali o jakość, że w paliwie nie ma praktycznie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV