Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Ochroniarz, który nagrywał kobiety w pracowniczej toalecie stracił pracę. Teraz stanie przed sądem

Fot. fotolia

Termin posiedzenia w sprawie Dariusza S. wyznaczył Sąd Rejonowy w Bartoszycach. W sprawie pokrzywdzonych jest 14 kobiet.

Według bartoszyckiej prokuratory rejonowej, miedzy wrześniem 2013 a kwietniem 2018 roku mężczyzna, który pracował jako ochroniarz w jednym z zakładów pracy w Bartoszycach, popełnił 14 czynów związanych z podstępnym nagrywaniem kobiet w toalecie.

Dariusz S. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, kamery w toalecie miały mu pomóc w ustaleniu, czy pracownice kradną. Kamery były ukryte w koszu na śmieci.

Mężczyzna jest teraz na wolności. Ma policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zakaz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów. Nie może też pracować jako ochroniarz.

Do aktu oskarżenia prokurator dołączył wniosek o skazanie Dariusza S. bez rozprawy i wymierzenie uzgodnionej z nim kary. Posiedzenie Sądu Rejonowego w Bartoszycach w sprawie wydania wyroku skazującego bez rozprawy zostało wyznaczone na 28 lutego.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, Bartoszyce, kobiety, ochroniarz, WC, toaleta
Ofiary przestępstw mogą w tym tygodniu skorzystać z bezpłatnych porad prawnych

We wszystkich większych miastach Polski rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Na poradę prawną mogą liczyć także mieszkańcy Warmii i Mazur. Uciążliwy sąsiad czy przestępstwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV