Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obrońca adwokata od „trumien na kółkach” chce zmiany sędziego

Fot. P. Getka

Obrońca łódzkiego adwokata, który odpowiada przed sądem w Olsztynie za spowodowanie śmiertelnego wypadku, złożył wniosek o wyłączenie sędziego. Z tego powodu zostały przerwane przesłuchania świadka.

Chodzi o wypadek z września 2021 roku. Na drodze Barczewo – Jeziorany mercedes, którym jechał łódzki adwokat miał uderzyć w audi. Zginęły dwie kobiety z tego auta.

Krótko potem adwokat zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, w którym stwierdził, że kobiety zginęły, bo jechały trumną na kółkach. W ocenie prokuratury, która opiera się na opinii biegłych Paweł K. umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym doprowadzając do tragedii.

W toczącym się przed olsztyńskim sądem procesie przeciwko adwokatowi, zeznawał świadek, który dokonywał oględzin obu uczestniczących w wypadku samochodów. Przesłuchanie zostało jednak przerwane, bo obrońca oskarżonego Pawła K. złożył wniosek o wyłączenie ze sprawy sędziego, który prowadzi proces. Obrońca tłumaczył, że złożył taki wniosek, ponieważ sąd uchylał jego pytania do świadka. W opinii obrońcy, taki tok postępowania nie służy obiektywnemu rozpoznaniu sprawy.

Termin kolejnej rozprawy jest wyznaczony na 25 marca. Rozprawa odbędzie się, o ile rozpoznany zostanie do tego czasu wniosek o wyłączenie sędziego. Przypomnijmy, że oskarżony łódzki adwokat Paweł K. nie przyznaje się do winy.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: W. Chromy na PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sąd, proces, śmiertelny wypadek, adwokat
Wyłudziła pieniądze za rzekomą działalność w opozycji. Rusza proces w tej sprawie

8 osób odpowie przed Sądem Rejonowym w Olsztynie w sprawie rzekomej działaczki opozycji antykomunistycznej, która wyłudzała świadczenia z tego tytułu. Początek procesu planowany jest na 11...

Zamknij
RadioOlsztynTV