Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obrazem zrecenzowali miniony rok. Znamy uczestników ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy

Nagrodzona praca w VI Ogólnopolskim Konkursie na rysunek prasowy im. A. Wołosa

Prawie 50 artystów nadesłało swoje prace na VI Ogólnopolski Konkurs na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa organizowany przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wiodącym motywem była polityka minionego rządu.

Jak powiedział nam twórca konkursu, rysownik Zbigniew Piszczako, artyści kreski z całego kraju rysunkowo „zrecenzowali” miniony rok.

Dostajemy prace od uczestników, którzy publikują w różnych gazetach – od małych, regionalnych po centralne. Trzeba powiedzieć, że ta wysoka półka, czyli znakomici rysownicy, których nie wszyscy znają, ale mają markę, przysyłają do nas te rysunki. Publikują w naprawdę dobrych gazetach. Przez 6 edycji przewinęło się ponad 90 artystów

– podkreślił.

Wystawa prac nadesłanych na konkurs zostanie otwarta 19 kwietnia w galerii Stary Ratusz. Gala konkursu odbędzie się w maju w warszawskim Muzeum Karykatury, zaś rysunki laureata Mirosława Hajnosa zostaną zaprezentowane w olsztyńskiej Galerii Usługa we wrześniu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w kultura
Wacław Radziwinowicz gościem audycji Noc z książką

Wacław Radziwinowicz, dziennikarz, reportażysta, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji, na Białorusi i w Ukrainie, jeden z najlepszych znawców rosyjskiej polityki i rosyjskiej duszy, był gościem...

Zamknij
RadioOlsztynTV