Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obrady Sejmu i wybór nowego premiera oraz sytuacja Stomilu Olsztyn w audycji My, Wy, Oni

Fot. M. Rutynowski

O obradach Sejmu i wyborze nowego premiera, Stomilu Olsztyn bez wsparcia finansowego ze strony miasta i „wyborach kopertowych” rozmawiali na antenie Radia Olsztyn goście audycji My, Wy, Oni.

Zaproszenie do studia przyjęli:

  • Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja/Ruch Narodowy
  • Bartosz Grucela – członek Zarządu Krajowego partii Razem
  • Edward Pietrulewicz – Polskie Stronnictwo Ludowe (Elbląg łączenie)
  • Bartosz Nowicki – Polska 2050
  • Robert Szewczyk – Platforma Obywatelska – przewodniczący Rady Miasta Olsztyna

Goście Krzysztofa Kaszubskiego rozmawiali o poniedziałkowych głosowaniach związanych z powołaniem rządu. Sejm nie udzielił wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego. Inicjatywę w sprawie wyboru premiera i rządu przejął Sejm. Kandydatem większości, którą mają KO, Trzecia Droga i Lewica, na to stanowisko był Donald Tusk. Wieczorem w ramach tzw. drugiego kroku konstytucyjnego Sejm wybrał przewodniczącego PO na premiera. Opowiedziało się za tym 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Tematem audycji była też sytuacja finansowa Stomilu Olsztyn. Olsztyński klub znów nie znalazł się w planie budżetu miasta na przyszły rok. Taka sama sytuacja miała miejsce rok temu. Z tego powodu klub wydał obszerne oświadczenie, w którym możemy przeczytać między innymi o promocji Olsztyna przez „Dumę Warmii” oraz jakie wsparcie klub otrzymuje od stolicy regionu. Rzeczniczka olsztyńskiego Urzędu Miasta Marta Bartoszewicz przyznała, że spółka Stomil Olsztyn nie działa non-profit. W tej sytuacji miasto nie może przekazywać dotacji.

W audycji poruszono także temat sejmowej komisji śledczej do spraw tzw. „wyborów kopertowych”. Przypomnijmy, Sejm przyjął w czwartek uchwałę ws. powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności wyborów Prezydenta RP w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego. Jej powstanie połowie poparli jednogłośnie.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za K. Kaszubski

Więcej w rząd, audycja, WY, my
Parlamentarzyści o wotum zaufania do rządu i nowym premierze

Czy rząd Mateusza Morawieckiego ma szanse na uzyskanie wotum zaufania? Czy nowy gabinet, który prawdopodobnie powstanie, będzie rządził 4 lata? Na te i inne pytania odpowiadali...

Zamknij
RadioOlsztynTV