Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obowiązki właścicieli zwierząt

Sonia

W kolejnym odcinku audycji „Cztery łapy” zajmujemy się obowiązkami jakie spoczywają na właścicielach zwierząt.

Często słyszymy o tym, że zwierze zaginęło, bo właściciel nie zamknął bramki przy domu, albo chodzi na spacery z psem bez smyczy. Dochodzą do nas także informacje o tym, że ludzie na wsiach wypuszczają swoje zwierzęta do lasu. W efekcie takich psich wędrówek odnajduje się zagryzione zwierzęta leśne. Często zaginione zwierzęta nie mają czipów i trudno dowiedzieć się czyje są. Ponadto bardzo często zwierzęta nie są sterylizowane i kastrowane w efekcie czego uciekają z posesji. Bardzo dużo psów w wyniku takiej nieodpowiedzialności właścicieli trafia do schronisk. W tym wydaniu audycji naszymi ekspertami są Anna Barańska – dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie oraz Joanna Konrad – inspektor olsztyńskiego oddziału OTOZ Animals.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Sara

Sara to przeurocza, kochana psia emerytka, która chciałaby wiele, ale niestety wiek już nie ten. Uwielbia aportowanie, bieganie i kąpanie się w rzece. Chore stawy jednak powodują, że trzeba ograniczać jej ruch. Dobrze dogaduje się z innymi psami, zabiega o kontakt z człowiekiem, pieszczoty i smakołyki. Czeka na swojego jedynego opiekuna, który przygarnie Sarę na jej ostatnie lata życia. Suczka przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie.

Sonia

Sonia to urocza starsza pani, która bardzo lubi ludzi. Nie jest natarczywa, ale chętnie przyjmuje okazaną czułość i smakołyki. Dobrze dogaduje się z innymi psami, świetnie komunikuje się z nimi, chociaż zabaw już nie ma w głowie. Jest w dobrym stanie zdrowotnym, obecnie nie musi przyjmować żadnych leków. Sonia szuka spokojnego domu, w którym nie będzie małych dzieci. Będzie dobra kompanką zarówno podczas spacerów, jak i czytania książki. Suczka przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, psy, adopciaki, Sara, Sonia
Ponad 700 kilogramów karmy, a także 1500 złotych na koncie. Organizatorzy podsumowali akcję Bieg na 6 łap

W ubiegłą niedzielę olsztyńskie schronisko dla zwierząt przeżyło istne oblężenie – odchodzono 6. urodziny Biegu na 6 łap. Ponad pół tysiąca gości i 150 wybieganych piesków...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV