Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oblężenie kawiarnianych ogródków na olsztyńskiej Starówce. „Czekaliśmy żeby zdjąć maseczki i spotkać się ze znajomymi”

W sobotnie popołudnie i wieczór ogródki przed kawiarniami, pubami oraz restauracjami na Starym Mieście w Olsztynie były oblegane. Na starówkę przyszły także osoby zwiedzają wystawy udostępnione w Noc Muzeów.

Przy niektórych ogródkach artyści grali muzykę na żywo. Wiele osób odpoczywało na ławkach.

Czekaliśmy na ten moment, kiedy można już zdjąć maseczki i spotkać się w gronie znajomych. Bardzo nam tego brakowało przez ostatnie miesiące

– powiedział jeden z mieszkańców Olsztyna.

Także stoliki wystawione przed restauracjami przy promenadzie nad jeziorem Ukiel szybko się zapełniały. Widać było całe rodziny. Nie brakowało też rowerzystów.

Wielu chętnych skorzystało z Nocy Muzeów. Czynne były Muzeum Warmii i Mazur w zamku, gdzie można było obejrzeć m.in. wystawę o Mikołaju Koperniku. W Domu Gazety Olsztyńskiej czynna była wystawa o polskim szkolnictwie przed 1945 rokiem i ekspozycja zdjęć z realizowanych w Olsztynie planów filmowych. Dla zwiedzających otwarty był też kościół ewangelicko-augsburski.

Wielu Olsztynian przyciągnęła wystawa obiektów z czasów PRL. Ekspozycja w Tartaku Raphaelsohnów w Parku Centralnym przedstawiała wnętrze przeciętnego mieszkania sprzed 50 lat. Jest pralka Frania, telewizor Ametyst, magnetofon Grundig, meblościanka, naczynia kryształowe. Młodsi mogli zobaczyć jak mieszkali i jak wypoczywali ich dziadkowie i rodzice.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Libudzka (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kawiarnia, kawiarnie, maseczki
Od dziś nie trzeba nosić maseczek na zewnątrz. Są jednak pewne warunki

Od dziś (15 maja) został zniesiony obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu. Nie oznacza to jednak, że w każdej sytuacji będziemy mogli zdjąć maseczki....

Zamknij
RadioOlsztynTV