Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oblegany wjazd do Ełku zostanie przebudowany. To część większej inwestycji drogowej

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Wybrano firmę, która zajmie się przebudową 5-kilometrowego odcinka ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku. To oblegany wjazd do miasta drogą krajową nr 65.

Wyrównana zostanie nawierzchnia całego odcinka, drogowcy poprawią również fragment ronda. Na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Kolejowej zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Pozostali wykonawcy startujący w przetargu mają czas do 28 czerwca na wniesienie ewentualnych odwołań. Remont drogi na kosztować ponad 13 mln złotych.

Przebudowa ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku jest częścią większej inwestycji. Wyremontowanych zostanie w sumie 7 odcinków o długości niemal 60 km. Chodzi o drogę od przejścia granicznego w Gołdapi do początku obwodnicy tego miasta, dojazd od Kowali Oleckich do obwodnicy Olecka, drogę od Olecka do Gąsek, od Gąsek do Ełku oraz od Ełku do Nowej Wsi Ełckiej i finalnie od Nowej Wsi Ełckiej do granicy z województwem podlaskim.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, droga krajowa, firma, DK 65
Sprawdzamy, na jakim etapie są przygotowania do budowy drogi ekspresowej S16 z Borek Wielkich do Ełku

Budowa drogi S16 z Borek Wielkich do Mrągowa powinna ruszyć za miesiąc - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. S16 z Borek Wielkich do Mrągowa...

Zamknij
RadioOlsztynTV