Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O Wojskach Obrony Terytorialnej z nowym dowódcą braniewskiego batalionu. Posłuchaj rozmowy z ppłk. Bogumiłem Krupińskim

Ppłk Bogumił Krupiński Fot. M. Stankiewicz

– Nie jesteśmy weekendowym wojskiem. Jestem zbudowany zaangażowaniem żołnierzy w szkolenie i we wszystkie zadania stawiane przed nami – podkreślał ppłk Bogumił Krupiński, nowy dowódca 43. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Braniewie w Porannych Pytaniach.

Ppłk Bogumił Krupiński podkreślił, że terytorialsi to osoby bardzo doświadczone.

W naszej jednostce mamy ludzi w różnym wieku, wykształceniu i zawodach. Jest tu wielu doświadczonych byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – żołnierzy, policjantów, strażników granicznych czy strażaków. Dzięki nim osoby niezwiązane z wojskiem łatwiej przechodzą kolejne, bardziej zaawansowane etapy szkolenia.

Terytorialsi są wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Wciąż pomagają w szpitalach, przy szczepieniach, a w Elblągu znowu prowadzą mobilny punkt wymazowy. Jak przyznał ppłk Bogumił Krupiński, najtrudniejszą misją jest teraz służba na granicy z Białorusią.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Olga Semeniuk: mamy pakiet osłonowy dla najuboższych

"Kryzys gospodarczy wywołany pandemią COVID-19 i dzisiejsze efekty w postaci inflacji to żadne novum" - stwierdziła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister rozwoju i technologii Olga...

Zamknij
RadioOlsztynTV