O sztuce i Krzyżu – rozmowy w Wielki Piątek

Jedna ze scen Legendy Krzyża Świętego. Mal. Jan Lossau. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Chwalęcinie. Fot. E. Zdrojkowska
Rzeźba św. Heleny z kapliczki w Międzylesiu koło Dobrego Miasta, malowidła w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Chwalęcinie i Chrystus ukrzyżowany z Kaplicy Jerozolimskiej w Olsztynie – to zabytki sztuki sakralnej stanowią kanwę dzisiejszej opowieści o Krzyżu.
Posłuchaj reportażu Ewy Zdrojkowskiej „O sztuce i Krzyżu – rozmowy w Wielki Piątek”
Autor: E. Zdrojkowska
Redakcja: A. Dybcio

















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)









