Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O Programie Inwestycji Strategicznych i protestach, które przeszły ulicami miast. Posłuchaj Porannych Pytań

Polski Ład i Program Inwestycji Strategicznych były tematem rozmowy w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn. Gościem naszej anteny był wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

W porannej rozmowie Artur Chojecki odniósł się do analizy przygotowanej dla Forum Idei Fundacji Batorego. Wynika z niej, że „więcej pieniędzy trafia do tych samorządów, których włodarze należą do PiS lub ściśle współpracują z partią rządzącą”. Wojewoda podkreślał, że to wnioski, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

W naszym województwie cztery czy pięć samorządów nie dostało dofinansowania, w tym jeden samorządowiec z PiS i jeden samorządowiec –  jedyny, który startował z list PiS, aby uzyskać stanowisko wójta.

Łącznie, do województwa warmińsko-mazurskiego, na zadania z Programu Inwestycji Strategicznych ma trafić miliard 12 milionów złotych.

Wojewoda odniósł się też do protestów, które w minioną sobotę przeszły ulicami wielu miast, także stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. – Dyskusja na temat prawa aborcyjnego w Polsce cały czas się odbywa – powiedział Artur Chojecki.

Wojewoda stwierdził, że – w tej dyskusji – brakuje jednak rzetelności po stronie protestujących.

Jako człowiek uważam, że taka tragedia jest zawsze tragedią najbliższych, tragedią całej rodziny i nie powinna się wydarzyć. Jako polityk Prawa i Sprawiedliwości uważam i wiem, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego, do którego odwołują się protestujący, nie miał nic wspólnego z tą sytuacją. Wyrok Trybunału ani o jotę nie zmienił tej przesłanki, która akurat w tym przypadku mogła być zastosowana – to znaczy, że ratuje się życie matki, ratuje się życie kobiety

– mówił Artur Chojecki.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
„Nie możemy wykluczać konfliktu zbrojnego”. Mocne słowa Krzysztofa Jurgiela w Porannych Pytaniach

Europoseł PiS Krzysztof Jurgiel stwierdził w Porannych Pytaniach, że nie można wykluczyć tego, czy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej przerodzi się w konflikt zbrojny. Gość audycji podkreślił,...

Zamknij
RadioOlsztynTV