Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O ośmiu kwiatach w tweecie i komisji do spraw pedofilii rozmawiają Monika Falej i Wojciech Kossakowski

Mogę przeprosić, jeśli ktoś poczuł się urażony – tak o swoim memie na Twitterze przedstawiającym psa Reksia podlewającego konewką 8 kwiatów powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka Lewicy Monika Falej. Poseł PiS Wojciech Kossakowski uważa, że taki wpis przewodniczącej sejmowej komisji etyki poselskiej był niewłaściwy.

Posłanka Falej zapewniła, że jej intencją nie było obrażanie kogokolwiek.

Moją intencją było zupełnie coś innego. Jeżeli w tak poważnej audycji Radia Olsztyn, mamy się zajmować bajką, to nie ma problemu. Możemy rozmawiać o bajkach. Chociaż wolałabym o innych rzeczach, które dotyczą dzieci – np. komisji do spraw pedofilii.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski zwrócił uwagę na to, że Monika Falej jest przewodniczącą sejmowej komisji etyki poselskiej.

Widać jest to twarz nowej Lewicy, która chce iść drogą obrażania Polaków. Mówi, że jest nieświadoma. Tym bardziej świadczy na niekorzyść, że jest przewodniczącą komisji etyki. Domaga się ukarania chociażby pani Lichockiej czy innych osób, a sama postępuje w niewłaściwy sposób.

Rysunek przedstawiający psa Reksia oraz 8 kwiatów został odebrany jako nawiązanie do 8 symboli gwiazdek, które w kampanii wyborczej zostały użyte jako wulgaryzm obrażający PiS.

– Ofiary pedofilii nie zostaną przeproszone i nie będą miały zadośćuczynienia – tak uważa posłanka Lewicy. Monika Falej stwierdziła, że skład komisji nie daje gwarancji jej skuteczności.

W rządowej komisji do spraw pedofilii znalazło się 7 osób, które nie mają żadnego doświadczenia w kwestiach walki o ofiary. To są fakty, które wynikają z życiorysów tych osób. Więc jeżeli ja nie mam doświadczenia jako posłanka, to te osoby nie mają doświadczenia, jeżeli chodzi o walkę o ofiary pedofilii. Więc moje posłowanie a krzywda ludzka jest tutaj rzeczywiście równoznaczna…

Poseł PiS Wojciech Kossakowski uważa, że przewodniczący komisji Błażej Kmieciak jest osobą dobrze przygotowaną pełnienia swojej funkcji.

Być może pani poseł była na innym posiedzeniu Sejmu. Na ostatnim posiedzeniu, gdy został wybrany przewodniczący, przedstawiano jego życiorys. Jest to osoba wskazana na to miejsce, z doświadczeniem, wieloletnim stażem współpracy z dziećmi, pomocy dzieciom jako psycholog. Mówiąc słowa, że ta osoba jest nieprzygotowana… Nie rozumiem. Oczywiście można mówić, że wszystko jest nie tak, że wszystko jest źle, ale Polacy już tego nie kupują.

Opozycja zwracała uwagę, że dr hab. Błażej Kmieciak, przewodniczący państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii, związany jest z organizacją Ordo Iuris. Sam Kmieciak twierdzi, że od wielu miesięcy nie współpracuje z tą organizacją.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Monika Falej, pedofilia, ofiary przemocy, twitter, Wojciech Kossakowski, pies Reksio, wpis, osiem kwiatków
„Każdy, kto umie liczyć w Europie, chciałby być Polakiem”. Posłowie z regionu komentują porozumienie na szczycie Unii Europejskiej

Porozumienie na szczycie Unii Europejskiej. Przywódcy 27 krajów osiągnęli kompromis w sprawie budżetu Unii na najbliższych siedem lat oraz funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa. Porozumienie na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV