Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O możliwym lockdownie i słowach Grzegorza Brauna. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Fot. M. Rutynowski

Koronawirus, granice debaty publicznej, rekompensaty dla samorządów stratnych na Polskim Ładzie i nowy prezes lotniska w Szymanach – to tematy audycji My, Wy, Oni. 

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja – Ruch Narodowy
  • Sylwia Jaskulska – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Małgorzata Matuszewska-Boruc – Partia Razem
  • poseł Janusz Cichoń – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Wasiela – Prawo i Sprawiedliwość.

Temat 1

Na zachodzie Europy wprowadzane są nowe obostrzenia związane z koronawirusem. W Polsce przedstawiciele rządu także coraz częściej przyznają, że możliwy jest lockdown. Czy to już czas na jakieś kolejne obostrzenia?

Temat 2

W czasie ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie poseł Konfederacji Grzegorz Braun zarzucał ministrowi zdrowia, że chce ograniczyć konstytucyjne prawo do przemieszczania się. Swoje wystąpienie zakończył słowami „Będziesz Pan wisiał”. Minister zdrowia zapowiedział skierowanie sprawy do prokuratury. Czy Grzegorz Braun przekroczył dopuszczalne granice debaty politycznej?

Temat 3

Sejm uchwalił ustawę o rekompensatach dla samorządów za straty w dochodach podatkowych wywołane przez program Polski Ład. To ma być 8 miliardów złotych rocznie. Czy ta rekompensata będzie wystarczająca?

Temat 4

Wiktor Wójcik nowym prezesem lotniska w Szymanach. Wieloletni dyrektor departamentu infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim pokieruje spółką, która – niestety – od początku wymaga samorządowych dopłat. Czy jest szansa, by w czasie swojej 3-letniej kadencji wyprowadził ją przynajmniej na zero, czy jednak do Szyman będziemy dopłacać zawsze?

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Straż Graniczna pomaga cudzoziemcom. W Kętrzynie przygotowano miejsca w strzeżonym ośrodku

Straż Graniczna dysponuje obecnie 230 wolnymi miejscami w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Jest możliwość uruchomienia dodatkowych 500 miejsc w jednym z ośrodków w Wędrzynie i ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV