Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy zawodnik elbląskiego klubu walczy o kwalifikację olimpijską

Fot. archiwum prywatne Przemysława Korsaka

Przemysław Korsak, wicemistrz świata i mistrz Europy juniorów z 2017 roku w kajakarskiej czwórce na 500 m trenuje w Elblągu. Jego celem są letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu.

– 11 lat trenuję kajakarstwo klasyczne, a od tego roku jestem zawodnikiem klubu Silvant Elbląg – mówi Przemysław Korsak, reprezentant Polski w kajakarstwie.

Niedawno reprezentowałem Polskę w zawodach na Węgrzech. Wynik mógłby być lepszy, nie jestem z siebie zadowolony, nie popłynęliśmy tego, co powinniśmy.

00:00 / 00:00

Kajakarz startował m.in. w dwójce na 500 m, kończąc półfinał na 8. miejscu oraz w czwórce na 500 m, z którą uzyskał 8. pozycję w finale B.

Jak powiedział Korsak, jego celem jest zdobycie kwalifikacji do letnich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu. Kajakarz obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Wałczu, gdzie pod okiem trenera Ryszarda Hoppe, przygotowuje się do kolejnych zawodów pucharu świata w Duisburgu. W Niemczech zawodnik będzie mógł uzyskać kwalifikacje do igrzysk.

Fot. archiwum prywatne Przemysława Korsaka

Autor: T. Owczarek
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kajakarstwo, kajakarz
Wicemistrz świata juniorów trenuje w Elblągu

Przemysław Korsak, wicemistrz świata i mistrz Europy juniorów z 2017 roku w kajakarskiej czwórce na 500 m trenuje w Elblągu. Jego celem są letnie igrzyska olimpijskie...

Zamknij
RadioOlsztynTV