Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy stadion powstanie na Zatorzu

Ma być mniejszy, niż wcześniej zakładano i powstać nie przy Alei Piłsudskiego, a przy ulicy Sybiraków. Władze Olsztyna przyznają, że po wielu latach negocjacji z PKP pojawiła się szansa, iż nowy stadion stanie jednak na obiektach olsztyńskiej Warmii.

Jak ustaliło Radio Olsztyn, prezydent stolicy Warmii i Mazur Piotr Grzymowicz przyznaje, że wcześniej PKP nie było zainteresowane utratą gruntu przy Sybiraków. Sytuacja jednak zmieniła się, kiedy pojawiły się plany budowy nowego dworca:

00:00 / 00:00

W rozliczeniu kolej miałaby przekazać miastu działkę na olsztyńskim Zatorzu. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz uspokaja, że nie powinno to odwlec w czasie największej piłkarskiej inwestycji w mieście ostatnich kilkudziesięciu lat:

00:00 / 00:00

Wcześniej władze Olsztyna liczyły, że sprzedadzą działkę ze starym stadionem i za uzyskane pieniądze wybudują nowy – kilkanaście metrów dalej. Do przetargu wartego 47,5 miliona złotych nikt się jednak nie zgłosił i zostanie on ogłoszony ponownie z niższą ceną. Na 5-hektarowej działce, zgodnie z planem zagospodarowania może stanąć galeria handlowa albo bloki mieszkalne. (mświ/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, piłka nożna, PKP, Olsztyn
Olimpia lepsza od Motoru, porażka Concordii

Ze zmiennym szczęściem zaprezentowali się II-ligowi piłkarze w 21. kolejce spotkań. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej o punkty powalczyła Olimpia Elbląg. Podopieczni Olega Raduszki podejmowali...

Zamknij
RadioOlsztynTV