Nowy rok szkolny z pomocą finansową. Stypendia szkolne w gminie Biskupiec
Nawet tysiąc złotych mogą otrzymać uczniowie z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na zakup książek i szkolnych przyborów.
Finansowe wsparcie pochodzi z funduszy rządowych. Jednym miejsc, w których można starać się o przyznanie tej formy pomocy jest położony w powiecie nowomiejskim Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupcu, którego kierownik Anna Krause tłumaczyła, kto konkretnie może ubiegać się o wsparcie.
Pomoc w ramach stypendiów skierowana jest do uczniów wychowujących się w rodzinach, które borykają się z trudnymi warunkami materialnymi. Niekorzystne warunki są niejednokrotnie spowodowane niepełnosprawnościami, wielodzietnością, długotrwałymi chorobami, bezrobociem oraz brakiem umiejętności w wypełnianiu roli opiekuńczo-wychowawczej
– powiedziała.
Głównym kryterium, które będzie brane pod uwagę przy ich udzielaniu będzie miesięczna wysokość dochodu na jedną osobę w danej rodzinie, która nie może przekroczyć 823 złotych netto. W poprzedniej edycji programu tylko w gminie Biskupiec z tej formy pomocy skorzystało 80 uczniów z 40 rodzin.
Wnioski o przyznanie stypendiów można składać do 15 września.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski



























