Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy prezes regionalnego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Fot. Ł. Sadlak

Mateusz Kossakowski nowym prezesem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Objął stanowisko na najbliższe trzy lata, zastępując  Grzegorza Radzickiego.

Plany, jakie zakłada, to integracja środowiska i wspieranie młodych adeptów dziennikarstwa.

By oferować studentom – przyszłym adeptom dziennikarstwa – nie tylko wiedzę teoretyczną, która też jest potrzebna, ale przede wszystkim praktykę. Często przychodząc do tego zawodu – startując od zera lub po studiach – wiedzę posiadamy, ale z praktyką bywa różnie. Praktyka jest bardzo potrzebna.

00:00 / 00:00

Mateusz Kossakowski pochodzi z Mrągowa, ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich związany jest od kilku lat. W minionej kadencji był członkiem zarządu, potem wiceprezesem. Sam mówi o sobie, że jest dziennikarzem i społecznikiem. Stworzył wiele stowarzyszeń i wiele prowadzi. Od 5 lat pełni m.in. funkcję prezesa Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego Czos.

Jako dziennikarz karierę zaczynał w Kurierze Mrągowskim – lokalnej mutacji Gazety Olsztyńskiej. Obecnie jest właścicielem portalu Mrągowo24, prowadzi też portal Głosy Warmii i Mazur.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, prezes, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Mateusz Kossakowski
Wybory do Senatu. Lidia Staroń podjęła decyzję

Lidia Staroń będzie ponownie startować w wyborach. Olsztyńska senator niezależna podjęła już decyzję, bo chce doprowadzić do wprowadzenia kolejnych zmian w prawie. Tak, będę startowała, żeby...

Zamknij
RadioOlsztynTV