Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowoczesne technologie w edukacji. Uczniowie testowali multimedialną pracownię

Fot. K. Kantor

Wirtualna rzeczywistość, gry 3D i najnowsze urządzenia interaktywne. Najnowocześniejszych technologii mogli doświadczyć uczniowie z Olsztyna.

Mobilne Centrum Edukacyjne Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaparkowało dziś olsztyńską Szkołą Podstawową nr 30.

Podoba nam się kostka, którą podkłada się pod ekran i pojawiają się różne obrazki. Fajne są też króliki, które stawia się na tablecie i one idą po dróżce. Są okulary dzięki, którym można sterować tą grą (…) To fantastyczna możliwość zetknięcia się z nową technologią. Wirtualna rzeczywistość i wszystko co z nią związane to jest to co w tej chwili najbardziej interesuje uczniów. Najcenniejsze jest kiedy sami mogą doświadczać i wykonywać różne rzeczy.

00:00 / 00:00

– mówili uczniowie i dyrektor SP 30 Anna Staryk.

Fot. K. Kantor

Takie warsztaty mają pokazywać możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu – podkreślił Sebastian Świnarski z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Mobilne Centrum Edukacyjne zawiera szereg nowoczesnych technologii, zaczynając od kolorów VR, przez rozszerzoną rzeczywistość po roboty edukacyjne oraz interaktywną podłogę. Prowadzimy zajęcia z programowania, pokazujemy jak wykorzystać nowoczesne technologie w edukacji szkolnej, jak zamienić podstawowy podręcznik na roboty, albo inne urządzenie multimedialne.

00:00 / 00:00

Fot. K. Kantor

Młodzieży bardzo się podobały warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

Fot. K. Kantor

Ciężarówka z multimedialną pracownią przyjechała do Olsztyna na zaproszenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, działającego w Warmińsko-Mazurskim Kuratorium Oświaty.

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, uczniowie, nauka, edukacja, warsztaty, nowoczesne technologie, multimedia, Mobilne Centrum Edukacyjne, wirtualna rzeczywistość
Szkoła z Orzysza z najlepszą Szkolną Kasą Oszczędności w Polsce

Najlepsza Szkolna Kasa Oszczędności znajduje się w Orzyszu. Zespół Szkolno-Przedszkolny zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PKO BP. Konkurs na najlepszą Szkolną Kasę Oszczędności...

Zamknij
RadioOlsztynTV