Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Nowe zasady udziału publiczności w rozprawach. Sąd Okręgowy wprowadza karty wstępu

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie wprowadził nowe zasady udziału publiczności w wokandach sądowych. Zmiany dotyczą także przedstawicieli mediów.

Zgodnie z zarządzeniem prezesa i dyrektora sądu osoby, które nie są oskarżycielami, stronami postępowania i pełnomocnikami, mogą uczestniczyć w jawnych rozprawach, ale z pewnymi ograniczeniami. Zasady zostały wprowadzone w związku ze stanem epidemii koronawirusa.

Aby uczestniczyć w jawnej rozprawie lub posiedzeniu, trzeba zgłosić się po kartę wstępu. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo, w sekretariacie odpowiedniego wydziału, najpóźniej trzy dni przed rozprawą lub posiedzeniem. O wydaniu karty decyduje sędzia referent lub przewodniczący składu orzekającego, a w razie jego nieobecności – przewodniczący wydziału. Decyzja o zgodzie lub braku zgody uzależniona jest przede wszystkim od metrażu sali rozpraw oraz liczebności stron lub uczestników postępowania, świadków i pełnomocników, przy uwzględnieniu zasady zachowania dystansu społecznego co najmniej 1,5 metra.

Przygotowana przez kierownika sekretariatu lub upoważnionego do tego pracownika karta wstępu na wokandę sądową będzie do odebrania w Biurze Obsługi Interesantów w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

 

Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd okręgowy, ograniczenia
Mniej powiatów na liście stref z ograniczeniami. Z wykazu wykreślono powiat bartoszycki

Z 18 do 10 spadła liczba powiatów objętych strefami czerwonymi i żółtymi. W czerwonej znalazły się trzy powiaty, w żółtej – siedem – podał w piątek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV