Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe zasady nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W Olsztynie chorzy mogą korzystać z czterech placówek leczniczych


Zamiast tłoczyć się w jednym miejscu, olsztynianie mają cztery ambulatoria opieki nocnej, weekendowej i świątecznej.

W niedzielę, 1 października, w życie weszła ustawa o sieci szpitali, która zmienia także zasady nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. W Olsztynie do tej pory ambulatorium zarówno dla dzieci jak i dorosłych mieściło się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym przy ul. Żołnierskiej. To się zmienia. Od niedzieli będzie ono przyjmować tylko dzieci – informuje dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek.

Dorośli będą mieli do wyboru dwa punkty.

W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Niepodległości otrzymają pomoc w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – wyjaśnia rzeczniczka szpitala miejskiego w Olsztynie Daria Rodziewicz. Uruchomiona zostaje też specjalna linia telefoniczna dla osób, które nie mogą przyjść do ambulatorium. Numer telefonu to (89) 532 63 40.

00:00 / 00:00

Z kolei pacjenci, potrzebujący specjalistycznej pomocy, np. z urazami ciała powinni kierować się do ambulatorium w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Żołnierskiej, gdzie znajduje się Szpitalny Oddział Ratunkowy – mówi rzecznik szpitala Przemysław Prais.

00:00 / 00:00

Kobiety w ciąży w nocy, weekend lub święto powinny korzystać z pomocy ambulatoryjnej w szpitalu Malarkiewicz przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie.

W Dobrym Mieście od 1 października nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie udzielana w szpitalu przy ul. Grunwaldzkiej. Do tej pory pacjenci uzyskiwali pomoc w pogotowiu ratunkowym.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: DGrzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, zdrowie, szpital, leczenie, niedziela, noc
Spada liczba chorób płucnych i serca. Mimo to pulmonologia i kardiologia na Warmii i Mazurach wymaga dofinansowania

Na rynku pojawia się  coraz więcej nowych leków, ale nie na wszystkie nas stać. Dlatego w pulmonologii i kardiologii tak ważna jest profilaktyka - przekonują lekarze....

Zamknij
RadioOlsztynTV